24hod.sk: Obrazom: Famózna exhibícia ukončila majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní

31.01.2016

BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Slávnostnou exhibíciou v nedeľu popoludní vyvrcholili majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Viac ako dve desiatky účastníkov šampionátu previedli vypredaným tribúnam zábavné i emotívne vystúpenia, ktoré neraz dvíhali divákov zo sedadiel. Mohutný potlesk znel stále a dookola.

Galaprogram odštartovala legenda Jozef Sabovčík, ktorý na deň presne pred tridsiatimi rokmi v priamom prenose ukázal svetu, ako v krasokorčuľovaní vyzerá štvoritý skok. Štvoritým odpichnutým rittbergrom sa vtedy v Kodani odpichol k európskemu zlatu. Počas svojho čísla publiku previedol aj svoju špecialitu – salto vzad, vystúpenie zakončila efektnou piruetou.

Po toľkých rokoch od historického štvoráku, v rodnom meste a pred vypredaným hľadiskom to bol vynikajúci pocit. Aj som bol trochu nervózny. Domov si odnášam záznam, budem mať krásnu pamiatku,“ povedal po exhibícii Jozef Sabovčík a pripustil, že možno to bolo jeho posledné vystúpenie: „V 52 rokoch je každé vystúpenie pravdepodobne posledné. Uvidíme, či bude ešte ďalšie. Mám zranené koleno, čaká má vyšetrenie a uvidí sa. Nejde ani tak o vystupovanie, chcem mať určitú kvalitu života. Amatérsku kariéru som skončil pre zranenie a nechcem tak skončiť aj profesionálnu kariéru. Nechcem hovoriť, že to bolo posledné vystúpenie. Ak však bolo posledné, tak bolo nádherné.“

Viac: http://www.24hod.sk/obrazom-famozna-exhibicia-ukoncila-majstrovstva-europy-v-krasokorculovani-cl415507.html
ZDROJ: 24hod.sk