Hilda Múdra: Na nového Nepelu nie sú podmienky

mudra27.01.2016

Na krasokorčuliarskych ME v Bratislave, historicky štvrtých, pútajú pozornosť aj osobnosti z „nesúťažného sektora“. Legendárna trénerka Hilda Múdra má z domáceho podujatia veľkú radosť, no s perspektívami slovenského umenia a ľade to nevidí príliš ružovo.

Medzi jej zverencov okrem Ondreja Nepelu patrila istý čas Jana Mrázková-Dočekalová, ktorá získala bronz na ME 1961. Ďalej Eva Grožajová-Bergerová, strieborná zo Svetovej zimnej univerziády 1960 a siedma z ME 1961, Marián Filc, Agnesa Búřilová-Wlachovská, Miroslav Šoška, Ľudmila Bezáková, Eva Križková-Ďurišinová, Martin Skotnický, Jozef Sabovčík a i.

Úspech Ondreja Nepelu však už žiadny Slovák neprekonal. „S krasokorčuliarmi na Slovensku už žiadny tréner nezažije to, čo ja s Nepelom,“ zdôraznila Hilda Múdrapre TASR: „S tými podmienkami, ktoré teraz u nás sú, nemôže. Teraz je to veľmi drahý šport, strašne ťažko je nájsť sponzora. V našom športe to dlho trvá a nie je trpezlivosť. Na začiatku totiž nemusí byť až taký talent, ale športovec musí byť usilovný. Toto je vydreté. Taký futbalista keď má talent, tak za dva roky už je hore. Ale krasokorčuľovanie je o inom.“

Viac: http://sport.aktuality.sk/c/202599/hilda-mudra-na-noveho-nepelu-nie-su-podmienky/#
ZDROJ: Šport.aktuality.sk