Kouč Krokavec o Rajičovej: Tragédia nie, bude rásť

kouc31.01.2016

Dvanáste miesto slovenskej krasokorčuliarky Nicole Rajičovej na bratislavských majstrovstvách Európy nie je tragédia. Podľa jej trénera Igora Krokavca má 20-ročná sólistka veľký talent a potenciál ďalšieho športového rastu.

Rajičová bola jednou z tvárí šampionátu a vysoký tlak sa na nej predsa len podpísal. Hoci tomu nič nenasvedčovalo, keďže predviedla výborný krátky program. Voľnú jazdu, na ktorej sa odrazila aj kolízia zo súperkou v rozcvičke, ale už nezvládla podľa predstáv.

„Určite sme očakávali lepšiu voľnú jazdu. No či už je to dvanáste či jedenáste miesto, my sme sa snažili prehrýzť do desiatky. Cítil som, že to z jej strany bolo také, že cítila tlak publika. Nevyšlo to tak ako sme si to plánovali, ale bojovala do konca, snažila sa o každý skok a každú piruetu. Keď to ide, ako to už v tejto sezóne ukázala, tak to ide. Ľahko a uvoľnene. Tu bolo napätie a ona tiež musí získať takéto skúsenosti. Je talentovaná športovkyňa, ale potrebuje si prejsť cez takúto situáciu, to je pre ňu niečo nové. Myslím si, že nabudúce to bude pre ňu lepšie,“ zhodnotil pre médiá pôsobenie newyorskej rodáčky na ME na ZŠ Ondreja Nepelu jej kouč.

Viac: http://sport.aktuality.sk/c/202812/kouc-krokavec-o-rajicovej-tragedia-nie-bude-rast/#
ZDROJ: Šport.aktuality.sk