Netky.sk: Krasokorčuľovanie ME: Predposlednému Neumanovi stop, KP pre obhajcu

28.01.2016

BRATISLAVA – Slovenskému krasokorčuliarovi Michaelovi Neumanovi debut na domácich majstrovstvách Európy v Bratislave nevyšiel.

Chyba pri prvom skoku v krátkom programe ho v jazde na ľade ZŠ Ondreja Nepelu rozhádzala a nechytil už potom ten správny rytmus. Skončil na predposlednom 34. mieste a do štvrtkových voľných jázd nepostúpil.

Najlepší KP predviedol favorit a obhajca kontinentálneho titulu Javier Fernandez zo Španielska. Ten v Bratislave útočí na štvrté zlato v sérii. Úradujúci majster sveta predviedol skokovo kvalitný výkon so štvoritým salchowom aj štvoritým toeloopom v kombinácii s trojitým pri menšom zaváhaní, no do štvrtkových voľných jázd pôjde z najlepšej pozície. Arbitri mu udelili 102,54 bodov a zverenec trénera Briana Orsera tak vykročil prekonaním osobného maxima za obhajobou zlata. „Bol to naozaj dobrý program, jeden z mojich najlepších. V tréningu ešte na niečom popracujem a verím, že voľná jazda bude tiež vydarená. Som spokojný,“ povedal líder v rozhovore pre RTVS. Z druhého miesta bude na cenné kovy útočiť Rus Maxim Kovtun (88,09) hoci s pádom pri trojitom axeli, tretí v stredu skončil český reprezentant Michal Březina (84,30).

Viac: http://www.netky.sk/clanok/krasokorculovanie-me-predposlednemu-neumanovi-stop-kp-pre-obhajcu
ZDROJ: Netky.sk