Netky.sk: Krasokorčuľovanie ME: Rajičová postúpila z 9. miesta, KP pre Medvedevovú

27.01.2016

BRATISLAVA – Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová postúpila zo stredajšieho krátkeho programu na majstrovstvách Európy v Bratislave do piatkových voľných jázd z deviateho miesta. Na ZŠ Ondreja Nepelu predviedla najlepší KP jedna z favoritiek Ruska Jevgenija Medvedevová.

Dvadsaťročná Rajičová sa pred domácim publikom zhostila úlohy vybojovať si čo najlepšiu pozíciu do finálových jázd veľmi dobre. Zverenka trénera Igora Krokavca a jej otca Toma Rajiča na úvod skočila čisto kombináciu trojitého lutza a dvojitého rittbergera, následne trošku zaváhala pri trojitom rittbergerovi. Piruety aj krokové variácie zvládla dobre, ako aj dvojitý axel. Od arbitrov dostala na hudbu z filmu Rómeo a Júlia 57,24 bodov, čo je jej osobné maximum. Prekonala tak výkon 57,15 bodov z minuloročných MS juniorov.

„Som spokojná. Bolo tam aj jedno menšie zaváhanie, ani neviem čo sa tam presne stalo. A tak ma body celkom prekvapili. Nervózna som bola len trošku, ale keď začala hudba spadlo to zo mňa. Som rada, že ma diváci tak povzbudzovali. Verím, že aj voľná jazda mi pôjde podľa predstáv,“ povedala v mixzóne olympionička zo Soči.

 

Viac: http://www.netky.sk/clanok/krasokorculovanie-me-rajicova-postupila-z-9-miesta-kp-pre-medvedevovu
ZDROJ: Netky.sk