Petrzalcan.sk: Začínajú majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní

27.01.2016

Od dnes je Bratislava centrom krasokorčuliarskej elity. Začínajú sa Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní, najprestížnejšie športové podujatie tohto roka na Slovensku.

Mesto Bratislava vyšlo organizátorom v ústrety znížením ceny za prenájom štadióna O.Nepelu, ale pri organizácii šampionátu. Keďže sú prenosy zo šampionátu prostredníctvom RTVS ale najmä vysielanie Eurosportu, mesto zorganizovalo v spolupráci s krasokorčuliarskym zväzom vstup školám a organizovaným skupinám detí či seniorov v doobedňajších hodinách zdarma. „Povinné programy bývajú menej atraktívne pre divákov a my sme nechceli, aby štadión pôsobil poloprázdnym dojmom. Na druhej strane, deti majú známky v škole uzavreté a tak je skvelé, že sa môžu zúčastniť majstrovstiev Európy,“ hovorí viceprimátorka Bratislavy  Iveta Plšeková.

Mesto tiež pripravilo prostredníctvom Bratislava Tourist Boardu propagačné tašky pre akreditovaných novinárov, ktorí budú mať možnosť pozrieť si Bratislavu aj organizovanými autobusovými tripmi s fundovanými sprievodcami.

Veľmi ceneným je rozhodnutie, že návštevníci šampionátu budú môcť cestovať v MHD bezplatne, ako lístok poslúži vstupenka na šampionát v deň jej platnosti alebo permanentka.

 

Viac: http://petrzalcan.sk/zacinaju-majstrovstva-europy-v-krasokorculovani
ZDROJ: Petrzalcan.sk