Rajičová popracuje na psychike, doma ju nadchli deti

rajicova30.01.2016

Najlepší krátky program v kariére, no najslabšia voľná jazda v sezóne. Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová obsadila na majstrovstvách Európy na domácom bratislavskom ľade konečnú 12. priečku.

Podpísal sa pod to silný tlak a vysoké očakávanie na 20-ročnú newyorskú rodáčku, takže tá nedokázala dobrú formu pretaviť vo vylepšenie minuloročného 11. miesta z ME v Štokholme, resp. v prienik do elitnej kontinentálne desiatky.

Jej tréner Igor Krokavec je pritom presvedčený, že Rajičová mohla v prípade zvládnutej voľnej jazdy atakovať piatu priečku. Olympionička zo Soči sa ale prvýkrát ocitla v situácii, keď sa po prílete spoza oceánu zrazu stala stredobodom pozornosti fanúšikov i médií ako tvár šampionátu.

Obaja preto v hodnotení deň po piatkovej voľnej jazde avizovali prioritu zapracovať na mentálnej príprave. „Nebolo ľahké korčuľovať pod takým tlakom. Budeme sa musieť viac mentálne pripravovať a budeme musieť viac zvládať ho. Nebola som na to zvyknutá, musíme to zvládnuť lepšie. V tejto sezóne to bola moja najhoršia voľná jazda. Bohužiaľ. Som však stále športovec. Nechcela som takto zle skončiť, ale stalo sa,“ povedala médiám Rajičová.

Viac: http://sport.aktuality.sk/c/202767/rajicova-popracuje-na-psychike-doma-ju-nadchli-deti/#
ZDROJ: Šport.aktuality.sk