ME v krasokorčuľovaní: Zimný štadión Ondreja Nepelu zaplavilo 5000 detí

ludia27.01.2016

V Bratislave sa dnes po 15 rokoch začali ISU majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní. Európska špička bude v hlavnom meste Slovenska do nedele 31. januára. Organizačný výbor ISU ME 2016 dal v prvý deň šampionátu možnosť všetkým školám a skupinám s minimálnym počtom 15 ľudí, sledovať súťaže bezplatne.

Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní sa začali krátkym programom žien, v poslednej skupine sa predstavila aj naša reprezentantka Nicole Rajičová, ktorá je priebežne deviata. „Deti boli skvelé, takúto atmosféru som ešte nezažila,“ povedala Nicole. O 16:45 prišiel na rad otvárací ceremoniál, na ktorom sa zúčastnil aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Po pol šiestej večer krátke programy mužov, v ktorých sa ako prvý spomedzi všetkých krasokorčuliarov predstavil reprezentant Slovenska Michael Neuman.

Všetky súťaže úvodného dňa, vrátane otváracieho ceremoniálu, sledovalo približne 5000 žiakov, študentov a ďalších 1000  dôchodcov z celého Slovenska a  Česka. Na Zimný štadión Ondreja Nepelu prišla necelá stovka škôl, najdlhšiu cestu mali za sebou študenti z Humenného. Do haly prichádzali  v organizovaných skupinách, priamo do hľadiska bol vstup v piatich fázach, pričom prví diváci sedeli na svojich miestach už od 9:30. „Sme radi, že napriek štrajku väčšina škôl využila možnosť sledovať tento krásny šport naživo. Mnohí priznali, že inak by sa na krasokorčuľovanie nedostali a preto nás teší, že sme im to umožnili,“ povedal predseda organizačného výboru ISU ME 2016 Martin Letenay.


ZDROJ: OV ISU ME 2016
FOTO: J. SÚKUP